Piosenki tygodnia

Wye Oak - The Louder I Call, The Faster It Runs

Amerykański duet Wye Oak to jedna z grup, z którymi słuchacze Radia Orbit mogą być już całkiem dobrze osłuchani. Gramy ich muzykę od 2009 roku, czyli od czasu gdy ukazała się płyta "The Knot". Andy Stack i Jenn Wasner prezentują swoim słuchaczom podbarwionego folkiem i dream popem indie rocka. Dzięki niemal ekwilibrystycznym umiejętnościom Stacka, który jedną ręką i nogą gra na perkusji, a drugą na instrumentach klawiszowych, zespół brzmi o wiele pełniej, niemal jak typowe rockowe power trio.
Wye Oak to jedna z grup, które regularnie są  nagabywane przez producentów seriali o udostępnienie utworów do produkcji telewizyjnych. Ich muzykę można było usłyszeć w "Being Human", "One Tree Hill", "The Walking Dead", "Underbelly: Badness" i kilku innych serialach.
Po koniec stycznia zaanonsowano długo oczekiwany piąty studyjny album Wye Oak, który ma być zatytułowany "The Louder I Call, The Faster It Runs". Płyta ukaże się w sklepach 6 kwietnia. Na razie prezentujemy z niej singiel z utworem tytułowym.

e-max.it: your social media marketing partner