Piosenki tygodnia

Alice Merton - Lash Out

Alice Merton to piosenkarka, która ma niemiecko-kanadyjsko-brytyjskie korzenie. Już sam fakt świadomości tak różnych podstaw kulturowych (artystka ma trzy obywatelstwa) sprawia, że z ciekawością przyglądamy się jej twórczości. Do tego wszystkiego należałoby dodać jeszcze matkę, która mieszka we Francji, a wyłoni nam się obraz artystki, która nie może narzekać na brak źródeł inspiracji.
To właśnie we Francji Merton odniosła swój pierwszy komercyjny sukces. Jej debiutanci singiel, zatytułowany paradoksalnie "No Roots", zawędrował tam na pierwsze miejsce list przebojów. Również w Stanach Zjednoczonych świetnie sobie radził na alternatywnych listach. Emitowaliśmy tą piosenkę na antenie Radia Orbit gdy latem 2017 roku ukazała się EP-ka pod tym samym tytułem.
Teraz wracamy z nowym utworem Merton, który jest jednocześnie zapowiedzią nowego wydawnictwa. Piosenka "Lash Out" to singiel, który ma promować płytę, która ponownie będzie zatytułowana "No Roots". Na razie  nie wiadomo jednak kiedy dokładnie płyta miałaby się ukazać.

e-max.it: your social media marketing partner