Piosenki tygodnia

Hey Ocean! - Amsterdam

Z grupą Hey Ocean! Znamy się nie od dziś. Emitowaliśmy ich nagrania od 2013 roku. Wtedy to ukazał się  ich album zatytułowany "Big Blue Wave". Grupa istnieje jednak o niemal dekadę dłużej. Powstali w 2004 roku w Vancouver. Od samego początku eksperymentują z gatunkami, łącząc przede wszystkim elementy indie rockowe z synthpopem. Jednak horyzont działań zespołu jest o wiele szerszy. Stąd pojawiają się tu między innymi wpływy alternetywnego rocka, folku czy choćby power popu.
Grupa ma na koncie cztery albumy ("Stop Looking Like Music" z 2006, "It's Easier to Be Somebody Else" z 2008, "IS" z 2012 i "The Hurt of Happiness" z 2018 roku). Piosenka zatytułowana "Amsterdam" to właśnie singiel z ostatniej ich płyty, która ukazała się na początku kwietnia. Bardzo możliwe że za sprawą tego albumu muzycy przestaną być nareszcie „najbardziej obiecującą grupą z Kanady”, a staną się rozpoznawalnym na świecie zespołem.
Sam utwór powstał jako wyraz ekspresji związanej z wizytą w Amsterdamie. Ashleigh Ball, wokalistka Hey Ocean! opisuje w nim swoją miłość do tego miasta, które uznała za magiczne i niewątpliwie warte uwiecznienia w piosence i teledysku. 

e-max.it: your social media marketing partner