Piosenki tygodnia

Slowcoaches - Found Down

Grupa Slowcoaches pochodzi z brytyjskiego Leeds, ale rezyduje w Londynie. Grają podbite punkowym nerwem piosenki, które można uznać za indie popowe hymny. Generalnie jednak nie stronią zarówno od przesterowanych gitar, jak i od melodii. W wypowiedziach muzyków pojawia się czasem określenie "slack metal", ale recenzenci zazwyczaj wspominają o punku, garage rocku, lub po prostu o indie. Jedyne co zawsze się powtarza, to informacje o melodyjności ich muzyki i żywiołowym zachowaniu basistki i wokalistki Heather Perkins.
W 2012 roku mogli się o tym przekonać bywalcy koncertów w Łodzi i w Warszawie, ponieważ Slowcoaches zagrali w tych miastach jedyne jak dotąd koncerty w Polsce. Od tego czasu minęło kilka lat, ale brzmienia serwowane przez zespół nie zmieniły się zbytnio. Dalej jest wybuchowo i melodyjnie. I nadal Heather Perkins jest wulkanem energii.
Najlepszym dowodem na to jest nowy singiel Slowcoaches, z piosenką zatytułowaną "Found Down". Jest to jednocześnie zapowiedź nowej płyty grupy, która powinna ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku, nakładem wytwórni Leisure & District.

e-max.it: your social media marketing partner