Artykuły Rolne - Artykuły Rolne EP

Krakowskie trio penetruje tereny psychodelii, noise rocka i post-hardcore'a.

Krakowski Kazimierz. Historia, która odbiła się wielokrotnie od wszystkich ścian w każdej knajpie na świecie: dwóch znajomych na wysokości któregoś z rzędu pitnego piwa postanawia założyć zespół. Jeden z nich to totalny amator, który kilka miesięcy wcześniej kupił gitarę, natomiast drugi jest zawodowo związany z muzyką.
Duet nazywa się Artykuły Rolne i zaczyna istnieć w mocno już zakropionej świadomości swoich twórców. Jest wrzesień 2013.
Niezależnie od obojętności, ironicznych uśmiechów politowania i w końcu minimalnego zainteresowania kilku znajomych Artykuły Rolne zaczynają grać próby. Repertuar? Covery Armii, Brygady Kryzys, The Doors, The Stooges czy The Who.

"Od coveru do coveru, od próby do próby i okazuje się, że zaczyna to brzmieć na tyle fajnie, że dochodzi do pierwszego "oficjalnego" koncertu Artykułów Rolnych. To wydarzenie, zorganizowane dla wąskiej grupki znajomych, okazuje się być punktem zwrotnym i początkiem prawdziwej zabawy. Jest marzec 2014.
Kilka dni po wspomnianym koncercie na próbę Artykułów przychodzi zaprzyjaźniony basista.
Założenie było takie, że to jednorazowe, niezobowiązujące do niczego jam session, ale na miejscu okazało się, że trio z miejsca zażarło na tyle, że kolejne próby odbywają się już w poszerzonym składzie.

Mniej więcej w tym momencie pojawiło się znudzenie graniem coverów, a zaczęło więcej kombinowania i pierwsze rozmowy o własnym materiale. Co ciekawe, większość pomysłów na kawałki przynosi ze sobą gitarzysta, który nigdy wcześniej (w przeciwieństwie do doświadczonych kolegów) nie napisał choćby połowy refrenu...

Powstaje debiutancka Epka. Materiał nagrano w krakowskim Studiu Centrum.
Całość jest fenomenalnie wyprodukowana. Ściana gitar robi bardzo dobre wrażenie. Jest naprawdę gęsto. Ale jest też klarownie. Profesjonalnie.

"Artykuły Rolne" to rzecz niełatwa do oceny. Jest pełna profeska wykonawcza, ale też nieco monotonii w warstwie kompozycji. EPka jest dość trudna w odbiorze, ze wszystkimi tego plusami i minusami.

Nie zakochałem się w tej EPce, ale zdecydowanie polecam ją każdemu miłośnikowi twardej, bezkompromisowej alternatywy."

Żródło: http://pl.rateyourmusic.com

W Radiu Orbit od kwietnia 2015 roku.

Kup EP-kę

Lista utworów:
1 1/2
2 Bukareszt
3 Nie lubię już Polski
4 Dobry Boże
5 Król ryb
6 Śniadanie jest najważniejsze


Realizacja nagrań:
Greg Toma i Jacek Kosiba.
Dokumentacja fotograficzna: Basia Budniak

Epka nagrana na setkę w krakowskim Studio Centrum (www.facebook.com/studiocentrum) 14 marca 2015.


Skład:
Bartosz Leśniewski - gitara, wokal
Piotr Warszawski - bas
Greg Toma - bębny


https://www.facebook.com/artykulyrolne

e-max.it: your social media marketing partner

Płyty polecane i promowane

  • 1