Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sigpro has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 19

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentEasyOpenGraph has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 20

Notice: Undefined property: stdClass::$images in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 138

Notice: Undefined offset: 4 in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 139

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgK2Png4k2 has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/k2/png4k2/png4k2.php on line 16

Oxford Drama - In Awe

Oxford Drama to duet, który powstał na początku 2014 roku z inicjatywy Gosi Dryjańskiej i Marcina Mrówki. Choć komputer jest ważną częścią procesu powstawania ich muzyki, podczas występów na żywo Oxford Drama świadomie odrzucili jego wsparcie i całość materiału wykonują bez laptopów, co czyni ich live wyjątkowymi na tle innych wykonawców tego nurtu.

Pierwszym utworem który pojawił się w Radiu Orbit był utwór "Teal" w lutym 2014 roku.
Kilka tygodni później, wiosną, ukazała się pierwsza EP-ka duetu, zatytułowana po prostu "Oxford Drama".
Od tego czasu zespół zagrał kilkanaście koncertów, występując chociażby na festiwalu Open'er. W listopadzie zespół dołączył do wytwórni Brennnessel, założonej przez członków grupy Kamp! Pierwszym utworem Oxford Drama sygnowanym logo Brennnessela był remix "Jumbo Love" z repertuaru We Draw A.

20 stycznia miała miejsce długo oczekiwana premiera EPki „Fluctuations“ - pierwszego oficjalnego wydawnictwa zespołu w Brennnessel. Materiał powstawał we Wrocławiu i Łodzi, a ostateczne brzmienie nadał jej Michał Kupicz.

W pażdzierniku 2015 ukazała się wreszcie oczekiwana debiutancka duża płyta "In Awe".

Recenzja:

"Choć Oxford Drama trafili pod skrzydła Brennnessel Records, to nie podążają śladem żadnego z zadomowionych tam artystów, tym samym budując swoje własne, oryginalne brzmienie. Jednak jeśli już do kogoś ich przyrównywać to najbliżej im do innego młodego duetu znanego jako Xxanaxx. Tylko, że w przeciwieństwie do Klaudii Szafrańskiej i Michała Wasilewskiego w muzyce Oxford Drama jest znacznie więcej popu, a łagodne i przystępne dźwięki przeważają nad chłodną, surową elektroniką.

Album rozpoczyna się obiecująco, dream popowe „In the Sea” i „What Matters” wprowadzają nas w senny, rozmarzony nastrój. Środek płyty wypełniają jednak chłodne, niemalże chillwave’owe kompozycje. „Hide and Seek”, „From Past to Now” opierają się na monotonnym, syntetycznym beacie, a jedynym elementem, który daje odrobinę ciepła jest słodki, niemalże dziecinny wokal Gosi Dryjańskiej. Monopol automatu perkusyjnego i klawiszy zakłóca od czasu do czasu gitara, która nieźle wpasowuje się w te elektroniczne dźwięki. Jej brzmienie jest jak ożywczy powiew dla „I Have Saved All of My Photographs (Of the Ones I Love)”, kawałka który oscyluje gdzieś pomiędzy skandynawską elektroniką, a urzekającym dream-popem spod znaku Beach House.

Sam kążek bardzo dużo zyskuje przy bliższym poznaniu. Jest to płyta dla cierpliwych, bo nie ma tu melodii oczywistych, szybko wpadających w ucho i dopiero po kilku przesłuchaniach wnikliwy słuchacz odkrywa wielowarstwowość utworów, zmiany dynamiki oraz brzmienia, które duet zmieścił w trzy bądź czterominutowych kawałkach. Świetnym przykładem są wspomniane wcześniej „I Have Saved All of My Photographs”, a także „Limbo” – zdecydowanie jeden z najlepszych fragmentów.

Wśród tych leniwie snujących się kompozycji przesiąkniętych elektroniką do szpiku kości znalazło się miejsce na jeden wyjątek. „Preserve” to na pozór zupełnie nie pasujący do reszty, prawdziwie indie-popowy utwór, jedyny który można nazwać przebojem i mimo że brzmieniowo tak oddalony od reszty, to pięknie ożywia całą płytę.

Młode, damsko-męskie duety zajmujące się szeroko pojętą elektroniką wyrastają w naszym kraju jak grzyby po deszczu. Każdy z nich próbuje znaleźć swój unikalny styl i walczy o grupę oddanych odbiorców, a tych przecież nie brakuje. Szlaki, jeśli chodzi o elektronikę, w ostatnich latach przetarła chociażby Rebeka, natomiast obecnie popularność projektów tego typu wzrasta – czego dowodem chociażby The Dumplings czy Coals. Wrocławian wyróżnia to, że tworzą dojrzałą, nieoczywistą elektronikę jednocześnie dbając o popową estetykę całości. A fakt, że swój debiut wyprodukowali sami, tym bardziej wspomnianą już dojrzałość podkreśla.
Sara Ochał

 

Kup płytę

 

Lista utworów:  
1. In The Sea
2. What Matters
3. Preserve
4. I Have Saved All Of My Photographs (Of The Ones I Love)
5. Hide&Seek
6. From Past To Now
7. Illusive, Bright Beginning
8. Tapes
9. Turn
10. Limbo
11. New England
11. Mój dzien
12. Optimus

Data wydania: 23.10.2015
Wydawca: Brennnessel Records 2015

Skład:
Gosia Dryjańska, Marcin Mrówka

https://www.facebook.com/meetoxforddrama/

e-max.it: your social media marketing partner

Płyty polecane i promowane

  • 1

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych